Share

П’ять загроз нової Конституції

http://www.ukrlife.tv

На початку лютого у першому читанні Верховна Рада прийняла проект Конституції. На думку правозахисників він містить ряд небезпек, які загрожують ефективним проведенням реформ та дотриманню прав людини.

Основні з них:

1. Відтермінування Римського Статуту ще на 3 роки.
2. Встановлення монополії адвокатури.
3. Відсутність механізму конституційної скарги, яка б захистила громадян від свавільних законів.
4. Політичний вплив на суддів залишається можливим.
5. Відсутність реформи прокуратури, натомість лише позбавлення її окремих повноважень.

Зараз ми намагаємось активно змінити ці 5 пунктів у Конституції. Тому що якщо зміни до Основного Закону будуть прийняті у запропонованому варіанті, українцям доведеться забути про перспективу міжнародного трибуналу у справі збитого малайзійського боїнга, очищення судового корпусу від недоброчесних людей у мантіях та ефективну реформу прокуратури. Адвокати отримають монополію у найгіршому значенні цього слова на правову допомогу, а громадяни і далі будуть позбавлені права на скаргу до Конституційного Суду.

Довідково: Платформа “Правозахисний порядок денний” – неформальна коаліція правозахисних організацій, що працюють у сфері моніторингу, аналізу та розробки законодавства відповідно до основних засад прав людини та основоположних свобод. Учасниками Платформи виступають Українська Гельсінська спілка з прав людини, Харківська правозахисна група, Центр Громадянських Свобод, Amnesty International в Україні, Центр інформації про права людини, Центр досліджень правоохоронної діяльності, Будинок прав людини в Києві, Центр “Соціальна Дія”, Проект “Без кордонів”, Євромайдан SOS.

Підтримай фінансово українське інтернет-телебачення UKRLIFE.TV ! Картка Приватбанку: 5169 3305 0350 6690

Leave a Comment