Share

Катерина Цецура: У США значно розвиненіша практична підготовка студентів журналістики

У рамках виконання проекту зі сприяння журналістській освіті в Україні, за сприяння Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні, віртуальним гостем студії була Катерина Цецура – професор, Директор аспірантури і докторантури Gaylord Коледжу журналістики і мас-медіа університету штату Оклахома в США, яка викладає стратегічні комунікації, концептуальні медіа теорії, кризові комунікації, публічну дипломатію та інші курси.

У розмові гостя торкнулась важливих питань викладання журналістики та сучасних тенденцій розвитку медіасфери у США та Україні.

Зокрема вона висловила думку, що у підготовці журналістів в Україні та США достатньо багато спільного, проте, на думку професора Цецури, у США більше уваги приділяється практичним заняттям.

Починаючи з першого курсу, журналісти вже працюють у ЗМІ під керівництвом викладачів і перебувають на постійній виробничій практиці. Наприклад, знаний журналіст Майк Бечер, який готує для “ABC News” новини з Афганістану, має спільний зі студентами проект, у якому висвітлює життя американських військових у Афганістані, а студенти готують сюжети і матеріали про те, як живуть сім’ї військових у Америці.

У них вийшов дуже цікавий проект, який має високі рейтинги: сюжети були показані на “ABC News”, а статті опубліковані на онлайн-ресурсі “Huffington Post”, розповіла професорка.

Також, за її словами, кілька тижнів тому група її студентів подорожувала до штату Айова, де з провідними журналістами-практиками створювали ряд матеріалів про перебіг президентських виборів, вивчали, як голосуватить люди, зустрічалися з кандидатами.

Отже практична залученість американських студентів дуже висока.

Leave a Comment